- Добавувачи на квалитет на пакување на козметика

ПРОИЗВОД

Еколошки распрскувач со фино магла од 11 мм


ВОВЕД

Механизмот на пумпата е дизајниран да обезбеди контролирано ослободување на мирисот, така што корисниците можат да испрскаат соодветна количина парфем без отпад или премногу силен мирис

- Добавувачи на квалитет на пакување на козметика

ПРОИЗВОД

ПП ПЛАСТИЧНО ПЕНКАЛО ЗА ПАРФЕМ


ВОВЕД

Компактно и елегантно решение за пакување дизајнирано специјално за парфеми. Овој сад во стил на пенкало нуди практичност, преносливост и елеганција, што го прави совршен избор за љубителите на парфеми во движење.

0/0

НАЈДОБРА ПРОДАЖБА

Избрани производи

КОМПАНИЈА

За пакувањето Hanson

2007


Пронајден во

50


Машина за склопување

1000


Дневен излез

200


Услужување на клиентот

Yuyao Hanson Packaging Co., Ltd.

Hanson Packaging е основана во 2007 година и отсекогаш била специјализирана за пумпа за прскање, пумпа за парфем, атомизатор и мини тригер распрскувач. Ние сме лоцирани во Нингбо Жеџијанг, со удобен транспортен пристап. Ние сме посветени на строга контрола на квалитетот и внимателна услуга за клиентите. Строга контрола на квалитетот се врши во секоја постапка од набавка на материјали, обработка и тестирање до пакување. Нашите производи се препознаени и доверливи од корисниците и можат постојано да одговараат на развојните економски и социјални потреби. Освен тоа, правиме напори да развиеме нови производи за да одговориме на различни барања. Добро знаеме што можеме да направиме за да им помогнеме на нашите клиенти да создадат нови линии на производи.

Поседувавме напредна и професионална технологија и опрема, во моментов поседуваме над 45 комплети различни машини за автоматско склопување, вклучувајќи машина за тестирање, машина за прскање лепак и така натаму. 95% од готовиот товар се комплетира со машина. Дневното производство е околу 400.000-500.000 парчиња, а 98% се извезуваат во целиот свет како Југоисточна Азија, Јужна Америка, Северна Америка, Централна Америка и Источна Азија. Нарачките O E M и O D M се исто така топло добредојдени.

РАБОТИ СО МЕНЕ

Нашите услуги

Прилагоден примерок

Можеме да произведеме кој било ваш дизајн

Висококвалитетни производи

Имаме строг систем за контрола на квалитетот. Добра репутација на пазарот.

Брза и евтина испорака

Имаме голем попуст од шпедитер (долг договор).

Одржливоста не е фиксна, ецелосно приспособена
Шишето што се користи за пакување на козметички лосион се нарекува шише за лосион. Пакувањето со шишиња со емулзија во моментов има неколку карактеристики. Првиот е висококвалитетно, козметичкото пакување во основа го покажува трендот на висококвалитетно, без разлика дали е материјал или печатење. Вториот е генерално со глава на пумпа, поради особеноста на производот за емулзија, шишето со емулзија во основа ќе има глава на пумпата. Третиот е издржлив, лесен за употреба, лесен за употреба е исто така многу важен.
Атомизерот за козметички парфеми е компактен и елегантен уред дизајниран да ја подобри практичноста и преносливоста на примената на мирисот. Тоа е задолжителен додаток за оние кои ја ценат уметноста на парфемирање и сакаат допир на луксуз во нивната секојдневна рутина. Атомизаторот обично е направен од висококвалитетни материјали како што се стакло, метал или издржлива пластика, со што се обезбедува издржливост и долговечност. Неговата компактна големина го прави совршен за патување или употреба во движење, дозволувајќи им на поединците да ги носат своите омилени мириси со себе каде и да се.
100% може да се рециклира, еколошките контејнери за производи за убавина се полесни за рециклирање и повторна употреба отколку пакувањето со повеќе материјали, не е потребен дополнителен процес на расклопување, а еколошкиот производ за пакување убавина има подолг животен циклус.
Шишето со капка за козметичко пакување има многу важна позиција во полето на примена на индустријата за козметичко пакување, кое лесно може да ја пренесе и употреби течноста во шишето, а исто така го прави шишето со капалка особено широко користено во областа на козметичкото пакување.
Ако имате какви било прашања или ви треба помош, Ве молиме јавете се на: +86-13586776465

© Авторски права - 2010-2023: Сите права се задржани.

Топли производи - Мапа на сајтот

Оставете ја вашата порака

ВРВ